האם לדעתך חשוב להניח תפילין יום יום
לקישורים נוספים...
נשיא המדינה שמעון פרס מניח תפילין עם ידידו הרה"ח ר' מאיר זיילר מנחלת הר חב"ד.
חב"דניק מניח תפילין
הרבי עם תפילין
ישראל
תפילין של בר-מיצווה
תפילין בבולביה
זוג תפילין
קצין מניח תפילין במטוס
תפילין בגובה 36,000 רגל
לתמונות נוספות...

בראי האינטרנט

ראשי >בראי האינטרנט
יוזמה של ''ראש יהודי'' להפיכת בתי כנסת למרכזים קהילתיים
יו"ר איחוד בתי הכנסת בישראל, מסביר: "אנו עדים להתפתחות רוחנית בעם היהודי ורבים מאוד מבקשים ומוכנים להתחבר ליהדות, אולם בתי הכנסת אינם ערוכים עדיין לקבל ולקלוט בתוכם אנשים ומשפחות שאינם חברי הקהילה". שפר מציין כי בסקר מדגמי שנערך בשבע ערים בישראל נמצא שרק כשליש מתוך כ-45 אלף נערים בגיל מצווה עולים לתורה ומניחים תפילין בבית הכנסת באזור מגוריהם, בעוד כל האחרים חוגגים את הבר מצווה שלהם באולמות, לא רוכשים ולא מניחים תפילין. "משמעות הדבר היא שבשנים הבאות כ-350 אלף מנערי ישראל עלולים לא להניח תפילין ולא לעלות לתורה באלפי בתי הכנסת הפועלים בישראל
מתוך האתר של ברסלב

כתר המלך

אחת מתוך תרי"ג מצוות שנצטווינו בהן, היא הנחת תפילין – "ואהבת את ה' אלוקיך בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאדך. והיו הדברים האלה אשר אנכי מצוך היום על לבבך...וקשרתם לאות על ידיך והיו לטוטפות בין עיניך..."

באדם טבועים יצרים כבירים בעלי כוח התנגדות מכדי שהוא יצליח לשלוט בהם מכוח הכרתו בלבד. לשם כך נתן לנו הקב"ה מצוות מעשיות שיעזרו לנו, כבני אדם, להתמודד מול כוחות אלו, אחרת מאבק זה היה מוכרע מראש. כדי שהאדם יוכל לעמוד במשימותיו אלו, דרוש לו חינוך תמידי ותירגול יומי שיזכיר לו את העקרונות הגדולים שעל פיהם עליו לחיות. אחת מתוך שפע המצוות שזכינו לקבל ושעוזרת לנו בתירגול יומי זה, היא הנחת תפילין – מצווה אשר מסייעת לאדם לזכור: שהקב"ה הוא אחד, ולא רק ברמת הידיעה, אלא זכירה של ממש!

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

רפלקסולוג (73)
נועה (43)