האם לדעתך חשוב להניח תפילין יום יום
לקישורים נוספים...
נשיא המדינה שמעון פרס מניח תפילין עם ידידו הרה"ח ר' מאיר זיילר מנחלת הר חב"ד.
חב"דניק מניח תפילין
הרבי עם תפילין
ישראל
תפילין של בר-מיצווה
תפילין בבולביה
זוג תפילין
קצין מניח תפילין במטוס
תפילין בגובה 36,000 רגל
לתמונות נוספות...
tzvika770
יוזמה של ''ראש יהודי'' להפיכת בתי כנסת למרכזים קהילתיים
21/06/2007
בית הכנסת כמרכז קהילתי, רוחני ותרבותי לכלל ישראל - זה הרעיון העומד מאחורי הקמת "בית מדרש למנהיגות קהילתית" במרכז "ראש יהודי" בתל אביב.
המטרה במהלך היא לנסות ולפתוח את שערי בתי הכנסת גם לציבור שאינו דתי


טולי פיקרש

בית הכנסת כמרכז קהילתי, רוחני ותרבותי לכלל ישראל - זה הרעיון העומד מאחורי הקמת "בית מדרש למנהיגות קהילתית" במרכז "ראש יהודי" בתל אביב.
מדובר ביוזמה חדשנית של 'איחוד בתי הכנסת בישראל', ארגון רבני "ישראל הצעיר" והסוכנות היהודית, ששמו להם למטרה ל"הכשיר ולטפח מנהיגות קהילתית של בתי הכנסת" כדי "לסייע להם בפיתוחו של מודל בית כנסת כמרכז קהילתי, רוחני ותרבותי לכלל ישראל".
במחזור הראשון של בית המדרש לומדים נציגים של קהילות ובתי כנסת נבחרים בגוש דן. תוכנית הלימודים השנתית כוללת הרצאות, שיעורים וסדנאות לפיתוח מיומנויות, פסיכולוגיה חברתית, דינמיקה קבוצתית, תקשורת קהילתית, התנסות מעשית והפעלות של תוכניות קהילתיות בבתי הכנסת. כי רבנים ומרצים בכירים ילמדו בבית המשרש פרקים נבחרים בהלכות בית הכנסת, המבנה הסוציולוגי תרבותי של החברה הישראלית על כל מרכיביה, המשפחה כגורם מרכזי בעיצוב הזהות היהודית ותפקידן של נשים בבית הכנסת ובקהילה.
אליעזר שפר, יו"ר איחוד בתי הכנסת בישראל, מסביר: "אנו עדים להתפתחות רוחנית בעם היהודי ורבים מאוד מבקשים ומוכנים להתחבר ליהדות, אולם בתי הכנסת אינם ערוכים עדיין לקבל ולקלוט בתוכם אנשים ומשפחות שאינם חברי הקהילה". שפר מציין כי בסקר מדגמי שנערך בשבע ערים בישראל נמצא שרק כשליש מתוך כ-45 אלף נערים בגיל מצווה עולים לתורה ומניחים תפילין בבית הכנסת באזור מגוריהם, בעוד כל האחרים חוגגים את הבר מצווה שלהם באולמות, לא רוכשים ולא מניחים תפילין. "משמעות הדבר היא שבשנים הבאות כ-350 אלף מנערי ישראל עלולים לא להניח תפילין ולא לעלות לתורה באלפי בתי הכנסת הפועלים בישראל", התריעו ב'איחוד בתי הכנסת'. לכך יש להוסיף ממצאי סקרים שפורסמו, לפיהם כ-58 אחויםז מהיהודים, אזרחי ישראל, אינם מבקרים כלל בבית הכנסת, על אף שרובם קובעים מזוזות בבתיהם, מדליקים נרות שבת, עורכים סדר פסח, חוגגים את חנוכה ופורים בדרך משלהם ושומרים על כשרות בדרגות שונות.
הרב עידו גנירם, המרכז את בית המדרש למנהיגות קהילתית מטעם 'ראש יהודי' הציג בפני תלמידי בית המדרש דגמים של קירוב לבבות בדרכי נועם, הכוללים פתיחת שערי בית הכנסת לכלל האוכלוסייה וקיום טקסי בר מצווה, הנחת תפילין ועלייה לתורה, בהשתתפות ההורים ובני המשפחה. הרב אברהם בן נון, מנהל איחוד בתי הכנסת בישראל, הודיע כי פתיחתו בקרוב של בית מדרש דומה גם בירושלים בשיתוף מכללת ירושלים ובהמשך בתי מדרש נוספים ברחבי הארץ. 'איחוד בתי הכנסת' יצא בקריאה לרבנים, גבאים וראשי קהילות ל"פתוח את שערי בית הכנסת לכלל ישראל, במטרה "ליצור אווירה ידידותית שתעודד את האוכלוסייה במקומותיהם לבוא לתפילות בחגים ובמועדים, לאירועים קהילתיים ולקיום טקסי בר מצווה כהלכתה בבית הכנסת". ב'איחוד בתי הכנסת' סבורים כי "אם בתי הכנסת ייצרו אווירה ידידותית ונעימה למי שאינם מורגלים לסידור התפילה, יגדל מספרן של המשפחות שיבואו לבית הכנסת ואף יקיימו טקסי בר מצווה בקהילותיהם".
הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

רפלקסולוג (73)
נועה (43)