האם לדעתך חשוב להניח תפילין יום יום
לקישורים נוספים...
נשיא המדינה שמעון פרס מניח תפילין עם ידידו הרה"ח ר' מאיר זיילר מנחלת הר חב"ד.
חב"דניק מניח תפילין
הרבי עם תפילין
ישראל
תפילין של בר-מיצווה
תפילין בבולביה
זוג תפילין
קצין מניח תפילין במטוס
תפילין בגובה 36,000 רגל
לתמונות נוספות...
tzvika770
אפליה בארה"ב? שחור לא יכול להניח תפילין
מאת: עידן יוסף   |     |  www.Nfc.co.il

מבצעי הנחת תפילין שעושים חסידי חב"ד במצוות הרבי מלובביץ' אינם דבר חדש, אך את הדרמה שתקרה בעת קיום ה"מבצע" בטיים-סקוור שבמנהטן, ניו-יורק, לא שיערו לעצמם החסידים.

אתר חב"ד אונליין, שדיווח על התקרית, מסר כי הכל החל לאחר ששני שחורים מקומיים ביקשו להניח תפילין. שני הבחורים הישראלים המאיישים את הדוכן, הסבירו להם באנגלית משובשת, אך באדיבות, שמצוות התפילין נועדה רק ליהודים. אולם השחורים לא הסכימו לוותר. "אנחנו יהודים אמיתיים", אמרו בקול תקיף.

הבחורים, שלא ממש הצליחו לתקשר בהצלחה עם השחורים, הסבירו להם שוב ושוב כי המצווה אינה להם. אך השחורים בשלהם. הם המשיכו להתעקש והחלו לצעוק בקולי-קולות ש"אנחנו יהודים אמיתיים".

עשרות אנשים החלו להתגודד, ובהם גם מספר ישראלים, שניסו לתרגם לשני הבחורים את דברי השחורים. משנוכחו השחורים כי הבחורים לא מתכוונים להניח להם תפילין, הם פשוט... חייגו למשטרה. לא ברור מה הם "מכרו" ליומנאי בתחנת-המשטרה, אולם ניידת עם מספר שוטרים הגיעה למקום. השוטרים ניסו לברר את המתרחש, ולאחר שקיימו שיחה עם השחורים והבחורים, הם אמרו כי על-פי חוק אסור להפלות בין אנשים, ועל-כן הבחורים חייבים להניח להם תפילין.

בעזרת הישראלים, שכאמור התגודדו במקום, אמרו הבחורים לשוטרים שהם בדיוק אמורים ללכת, וכי יבררו את עניין החוק עם עורך-דין במהלך השבוע הקרוב. השוטרים קיבלו את הדברים, ופיזרו את השחורים ואת קהל הסקרנים מהמקום.

על-פי ההלכה, לא קיימת אפשרות שלא יהודי יניח תפילין. "אני כבר שנה מקיים 'מבצע תפילין' במקום, ומעולם לא נתקלנו בכזה מקרה מוזר", סיפר אחד החסידים על התקרית המביכה.
הוספת תגובה

1 תגובות לכתבה
1. ואחר כך אתם מתפלאים על אנטישמיות יוסף ש. זילברמאן (משתמש/ת אנונימי/ת) 2020/10/13 07:44
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

רפלקסולוג (73)
נועה (43)